Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Одбележан патрониот празник на училиштето „Браќа Рибар“ во Табановце

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Градоначалникот Максим Димитриевски денеска присуствуваше на прославата на патрониот празник на основното училиште „Браќа Рибар„ во село Табановце. На свечената приредба насловена „Со игра и песна до дружба интересна“ учениците претставија богата културно – забавна програма.

 

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст