Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Одбележан празникот Осми Септември

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Денеска на споменикот Жена Борец на градскиот плоштад со свечена програма беше одбележан  празникот 8-ми Септември-Ден на независност на Република Македонија.Делегации од борци,претставници од  општината, Советот,АРМ, МВР, институции, училишта, невладини организации и политички партии положија цвеќе пред споменикот.Пред присутните се обрати Претседателот на Совет на општина Куманово Атина Мургашанска.

 

 

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст