Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Одбележан Св.Спиридон

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Општина Куманово и Здружение на чевлари во Куманово годинава традиционално ја организираа манифестацијата за прослава на Св.Спиридон-Заштитник на чевларите, во Занатски Дом. Манифестацијата беше прославенасо богата програма и музички настапи на кумановоските пејачи. Градоначалникот Максим Димитриевски имаше свое обраќање пред присутните.

 

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст