Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Одбележан 17-ти Октомври, Ден на Командата за операции

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Денеска Градоначалникот на општина Куманово Димитриевски присуствуваше на свеченоста по повод одбележувањето на 17-ти Октомври, Ден на Командата за операции во касарната “Боро Менков”- Куманово. На свеченоста се обратија командантот на Командата за операции генерал-мајор Павле Арсоски и началникот на Генерал штабот на АРСМ генерал-потполковник Васко Ѓурчиновски.

 

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст