Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Одбележан 20-ти Септември – Ден на пензионерите на РСМ

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Вечерва на градскиот плоштад пензионерите од нашиот град одржаа културно-уметничка програма по повод20-ти Септември – ден на пензионерите на РСМ. Учество зедоа членовите на пејачката група како и соло пејачи од Здружението на пензионерите на Куманово, претставувајќи се со сплет на музички нумери и рецитали. На настанот присуствуваше Секретарот на Општина Куманово Александар Гелевски, кој имаше свое обраќање.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст