Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Одржана традиционалната меѓународна средба на пензионери

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Здружението на пензионери „Куманово“ – Куманово,  денеска во Меморијалниот центар АСНОМ во Пелинце организираше Еко – хепенинг кој традиционално се држува секоја година. На средбата свое обраќање имаше градоначалникот Максим Димитриевски и претседателите на ЗП „Куманово“ и на СЗПМ.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст