Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Одржан “Новогодишен Денс Фест 2019”

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Во рамките на бројните новогодишни активности, вечерва во Занаетчискиот дом Куманово се одржа “Новогодишен Денс Фест 2019”. Настанот е во организација на Фондација за култура и спорт Куманово, со поддршка на Министерството за култура, а под покровителство на Градоначалникот и Советот на Општина Куманово.

За сите љубители на модерниот балет учествуваа членовите на Денс студијата: “Ултра”, “Мак”, “Виртус”, “Fusion” и Танцов-спортски клуб “Динамик”.

Градоначалникот Димитриевски имаше свое обраќање, а изненадување на настанот беше пристигнувањето на Дедо Мраз за сите присутни дечиња.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст