Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

U mbajt “Festivali i baletit modern i Vitit të Ri 2019”

Оваа објава е достапна и на: mkмакедонски

Në kuadër të shumë aktiviteteve me rastin e Vitit të Ri, në Shtëpinë e Artizanateve në Kumanovë, u mbajt “Festivai i vallëzimit modern i Vitit të Ri 2019”. Kjo ngjarje organizohet nga Fondacioni për Kulturë dhe Sport Kumanova, me mbështetjen e Ministrisë së Kulturës dhe nën kujdesin e Kryetarit të Komunës dhe Këshillit të Komunës së Kumanovës.

Për të gjithë dashamirët e baletit modern, morën pjesë anëtarët e studiove të baletit: Ultra, Mac, Virtus, Fusion dhe klubi i baletit sportiv Dinamik.

Kryetari Dimitrievski pati fjalimin e tij, dhe surpriza e ngjarjes për të gjithë fëmijët e pranishëm ishte ardhja e Babagjyshit të Vitit të Ri.

Back to top
Големина на фонт
Боја на контраст