Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Отворена изложбата „Карпестата уметност во Македонија“

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Вечерва во Дом на култура „Трајко Прокопиев“ под покровителство на Градоначалникот и Советот на Општина Куманово, а во реализација на Светската академија за карпеста уметност, беше отворена изложбата „Карпестата уметност во Македонија“ од Душко Алексовски. Пред присутните се обрати Градоначалникот Максим Димитриевски.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст