Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Пакетчиња за дечињата без родители

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Во пресрет на новогодишните и божиќни празници, Градоначалникот Максим Димитриевски подели пакетчиња во повеќе установи во градот, додека денеска при посета на Општина Куманово, новогодишни пакетчиња добија и дечињата без родители.  Градоначалникот  им ги честиташе претстојните празници и им посака многу среќа, здравје и успех во претстојната 2019 година.

 

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст