Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Подароци за најмалите од Здружението за промоција и развој на иклузивно општество “Инклузива” – Куманово

Во весела и празнична атмосфера беа поделени новогодишни пакетчиња на децата со попреченост, корисници од Здружението за промоција и развој на инклузивно општество – “Инклузива”, во фоајето на НУ Центар за култура ”Трајко Прокопиев” – Куманово.Со изведба на новогодишни песнички и игра беа пречекани Дедо Мраз и претставниците на општинската администрација кои им посакаа среќна и безгрижна Нова 2023 година.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст