Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Посета на деца од детска градинка Ангел Шајче

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Денеска децата со своите учителки од големата група од објект Кокиче од градинката Ангел Шајче беа во посета на Општина Куманово. Разговараа со градоначалникот и се запознаа со неговите надлежности како и со работата на општинската администрација. Дечињата му се заблагодарија на градоначалникот за средбата и му подарија книга со желби за поубаво Куманово изработени од нивните вредни раце.

 

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст