Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Празнична средба на градоначалникот Димитриевски по повод Денот на ослободување на Куманово

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Денеска во просториите на Општина Куманово се одржа традиционалната празнична средба на градоначалникот Димитриевски со поранешни градоначалници на Општината, претставници на АРМ, МВР, ЗАПВАРС, ТППЕ и Сојуз на борци. Средбата беше во знак на одбележување на 77 години од ослободувањето на Куманово и 502 години успешно постоење.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст