Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

ПРВОТО БЕБЕ ВО НОВАТА 2020 ГОДИНА Е ЖЕНСКО

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

https://youtu.be/1O6SlIVpWacДелегација од Општина Куманово, предводена од Секретарот на општината Десанка Стошевска традиционално денеска беа на Одделот за гинекологија и акушерство при Општа болница Куманово, во посета на првороденото бебе во Новата 2020 година.

Се роди женско бебе, во 01:35 часот.

Со искрени честитки за здравје и среќа, на среќната мајка и бебето им беа доделени пригодни подароци.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст