Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Презентирана новата опрема на ТППЕ Пожарна Кумамново

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Градоначалникот Максим Димитриевски денеска присуствуваше на претставувањето на новата опрема за пожарникари во ТППЕ Пожарна – Куманово. Набавени се 30 заштитни интервенциски противпожарни комплети  составени од противпожарно заштитно одело, професионални ПП чизми, професионални пожарникарски ракавици и шлемови. Врдноста на набавката изнесува околу 2.999.000  денари – средства обезбедени од Општина Куманво.

 

 

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст