Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Свечена седница

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Денес, по повод 11 Н оември, Ден на ослободувањето на Куманово во Националната установа Центар за култура Трајко Прокопиев-Куманово се одржа Свечена седница, на која беа доделена Ноемвриските награди и благодарници. Свеченоста беше организирана со почитување на сите мерки и протоколи за заштита од корона вирусот.

 

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст