Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Семинар на боречки вештини

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Денеска по повод 500 години Куманово во училишната сала на СОУ “Перо Наков”се одржа семинар за боречки вештини.Настанот е дел од програмата за одбележување на празникот на градот, а во организација на боречки клуб “Агатсу” Куманово.Учесници на еднодневниот семинар беа претставници од боречки клубови од нашата држава и од соседната Србија.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст