Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Средба со Турски Културен центар

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Градоначалникот Максим Димитриевски оствари средба со директорот на Турскиот Културен Центар г. Шемсеттин Шекер. На средбата се разменија искуствата од областа на културата и се договорија понатамошни активности со институциите од културата во Куманово.

 

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст