Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Традиционално пливање по крст на Затворениот градски базен

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

По повод големиот христијански празник Богојавление –Водици, на ден 19.01.2018 година (петок) со почеток во 11:45 часот, се организира пливање по крст  на Затворениот градски базен. Манифестацијата е во организација на пливачките клубови “Аква“, “Немо“, “Делфин“ и “Тумба“, а под покровителство на Градоначалникот и Советот на Општина Куманово и кумановско-осоговската епархија.  Сите заинтересирани граѓани можaт да се пријават најдоцна до 18.01.2018 година  на пријавницата на градскиот базен.

 

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст