Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Трибина по повод Светски ден на ромите

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

По повод 8-ми април Светски ден на Ромите денеска во Занатски дом Куманово, се одржа трибина на која присуствуваше и свое обраќање имаше градоначалникот Максим Димитриевски.

 

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст