Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Учениците од Гимназија „Гоце Делчев“ ќе учествуваат на овогодинешната Гимназијада

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Градоначалникот Максим Димитриевски денеска се сретна со учениците од Гимназија „Гоце Делчев“, кои oд 10 до 13 мај ќе бидат учесници на Гимназијада 2018 во Тетово. На Гимназијада ќе се натпреваруваат  околу 50 ученици во машка и женска категорија и тоа: кошарака-машки, ракомет-женски, футсал-женски и во атлетика.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст