Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Честитка на Градоначалникот по повод Денот на Републиката – 2 Август

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Почитувани сограѓани,

Во мое лично име и од името на општинската администрација, сакам да Ви го честитам Денот на Републиката – 2 Август.

Посакувам овој датум како потсетник за темелите на нашата држава, да продолжи да биде мотив за сплотеност, соживот и сила да се достигнуваат сите идни цели кои не носат кон подобро утре.

Воедно, на сите граѓани од православна вероисповест им го честитам големиот празник Св.Илија со желби за здравје, среќа и љубов.

 

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст