Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Честитка од Градоначалникот Максим Димитриевски за новата 2019 година

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Почитувани сограѓани, сакам најтопло да ви ја честитам новата година со најискрени желби.

Посакувам оваа година да го исполниме нашето секојдневие со љубов, верба и надеж и заеднички да продолжиме да ја градиме нашата и иднината на нашите деца. Заедно да придонесеме во исполнувањето на новите предизвици и да изградиме пат кон напредокот на нашата заедница.

Ви посакувам успешна година исполнета со многу здравје, радост и бериќет.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст