Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Честитка од градоначалникот Максим Димитриевски

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Овој голем христијански празник Божик- Рожденството Христово нека донесе здравје, среќа, радост и мир во сечиј дом. Нека биде надеж и верба за подобро утре за сите нас.
Во овие празнични денови кои ги поминуваме со семејството, да се потсетиме и на основните вредности на солидарноста, заедништвото, разбирањето и меѓусебна почит. Да се грижиме за најблиските, но и да подадеме рака на оние кои немаат. Само така можеме да ја почувствуваме топлината на овој празник.

Честит Божик, Христос се роди!

Врати се на врвот
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Големина на фонт
Боја на контраст