Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Шеесет години од постоење на градинката „Ангел Шајче„

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

 

Денеска градинката  „Ангел Шајче„  одбележа  60 години од своето постоење. По тој повод под мотото „Низ времето патуваме и роденден прославуваме„, во спортската сала се одржа голема приредба во која учествуваа околу 450 деца.Свое обраќање на манифестацијата имаше Градоначалникот Максим Димириевски.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст