Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

149-годишнина од раѓањето на Гоце Делчев

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

СОУ-Гимназија “Гоце Делчев”- Куманово денеска одбележа 149 години од раѓањето на патронот, истакнатиот македонски револуционер и великан Гоце Делчев. Градоначалникот на општина Куманово Димитриевски и претседателот на Совет на општината Атина Мургашанска положија свежо цвеќе на бистата на револуционерот Делчев.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст