Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

149 vjetori i lindjes së Goce Dellçevit

Оваа објава е достапна и на: mkмакедонски

SHMK – Gjimnazi “Goce Dellçev” – Kumanovë e shënoi 149 vjetorin e lindjes së patronit, revolucionarit të shquar maqedonas dhe kolosit Goce Dellçev. Kryetari i Komunës së Kumanovës, Dimitrievski, dhe Kryetari i Këshillit të Komunës, Atina Murgashanska, vunë lule të freskëta te busti i revulucionarit Dellçev.

Back to top
Големина на фонт
Боја на контраст