Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

70 години постоење на ООУ „Крсте Мисирков“

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

По повод јубилејот – 70 години постоење на ООУ „Крсте Мисирков“, денеска пред бистата на Крсте Мисирков свежо цвеќе положи Претседателот на Советот на Општина Куманово Атина Мургашанска и претставници на општинската администрација.

 

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст