Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

EUforYou транспортна кампања

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Градоначалникот Максим Димитриевски денеска присуствуваше на настанот за инаугурација на Царинскиот терминал на ГП Табановце. На настанот беше претставена EUforYou транспортната кампања, проект на Царинската управа, финансиран од Европската Унија. Пред присутните се обрати шефот на Делегацијата на европската унија Самуел Жбогар, а присуствуваа и Премиерот на Владата на Р.М. Зоран Заев, Министерот за финансии Драган Тевдовски и Генералниот директор на Царинската управа Ѓоко Танасоски.

 

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст