Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Утре започнува пробниот попис

Од утре, петок (14.06.2019) започнува пробно попишување на население во тринаесет општини во државата. Општина Куманово е една од општините каде ќе се спроведува пописот. Повеќе информации погледнете на следниот ЛИНК .

 

 

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст