Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Известување за прскање против возрасна форма на комарци

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

На 2 јули (вторник) 2024 година, со почеток во 00:00 часот (на полноќ), ќе започне третман со терестична адултицидна дезинсекција против возрасна форма на комарци, на територија на Општина Куманово. Прскањето ќе се реализира со препаратот со активна материја delthametrine – АКВА КОТРИН. Се известуваат пчеларите да ги заштитат пчелните семејства.Доколку временските услови се неповолни, третманот ќе се одложи за нареден ден.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст