Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Претставници на управата на МРК Куманово на средба со Димитриевски

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Денеска градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски оствари средба со претставници на управата на МРК Куманово. Повод за средбата беше освоеното второ место во play out-от, кој на тимот му обезбеди директно учество во супер лигата и во наредната натпреварувачка сезона и заслужено место меѓу најдобрите. Димитриевски упати честитки за извонредните резултати на МРК Куманово постигнати во претходната сезона, потенцирајќи ја поддршката од Општината за развој и унапредување на спортските дисциплини, со цел одржување на спортската традиција преку нови и значајни спортски резултати.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст