Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Се одржа фестивалот „Тумбсток 2023„

На градскиот плоштад во Куманово, вечерва се одржа „Тумбсток 2023“. На фестивалот на хип-хоп музиката кој се одржува втора година по ред настапија:  Иван Ајнштајн, Вајб, Давид Блек,Лука Чомбе, Ајман, 1300 Рекордс, Леопард и Дабл Џи Мафија, како и гостите од Скопје-Слаткаристика и 2 Бона.Ова е последниот концерт, со кој завршува кумановското културно лето.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст