Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Тамбурашки фестивал

Денес на градскиот плоштад во Куманово се одржа ХIХ Меѓународен тамбурашки фестивал кој беше организиран од Фондацијата за култура и спорт, а под покровителство на Градоначалникот и Советот на Општина Куманово.Настанот го отворија тамбурашкиот состав “Трио Гранде”, потоа следуваше настапот на “Бјелопољски тамбураши”, додека Тамара Тодевска со својот бенд беше главната музичка ѕвезда на вечерта.

 

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст