Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Свечено одбележан патрониот празник на ООУ “Браќа Миладиновци” – Куманово

Со пригодна културна – уметничка програма, ООУ “Браќа Миладиновци”, вечерва прослави 71 година од своето постоење, во салата на НУЦК “Трајко Прокопиев” – Куманово.

Пред многубројната публика, учениците низ песна, игра, поезија и драмска изедба, се претставија со свечена програма под мото: Другарството е важно, без другари е тажно!
На настанот присуствуваа претседателката и членови на Советот на Општина Куманово и претставници од општинската администрација, кои упатија честитки и желби за успешна работа и опстојување на училиштето.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст