Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Во Куманово се одржа “Open Balkan “

Вечерва во салата на СОУ “Перо Наков”се одржа меѓународно првенство во бокс “Open Balkan”.На настанот на кој имаше натпреварувачи од Македонија, Србија и Албанија, присуствуваше и градоначалникот Максим Димитриевски.Целтта на ваквиот спортски настан е поголем развој и зајакнување на спортската дисциплина бокс на Балканот.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст