Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Градоначалникот Димитриевски одржа прес конференција

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Денеска Градоначалникот на Општина Куманово Димитриевски одржа прес конференција, на која информираше за  новонастанатата ситуација во нашиот град со нови случаи на заболени од овој вирус, како и превземање понатамошни активности и мерки од ширење на болеста COVID-19 (корона вирус). Испрати апел до сите граѓани да се придржуваат до мерките и препораките.

 

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст