Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Свечено одбележан Денот на градот во Горњи Милановац и Бања Лука

По повод одбележувањето на 170 години постоење на општина Горњи Милановац, Р Србија и 208 години од Второто српско востание во Таково, делегација од Општина Куманово присуствуваше на свеченото одбележување на Празникот на градот.
Во знак на почит пред споменикот на паднатите жртви за слобода на татковината во општина Бања Лука, Р Српска, претставници на Советот на Општината положија цвеќе и присуствуваа на Свечената академија во рамки на одбележувањето на Ден на градот.
Остварените средби уште еднаш ја потврдија успешната соработка и одново отворија можност за продлабочување на односите меѓу збратимените Општини во интерес на граѓаните.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст