Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

На Зебрњак се одбележаа 111 години од Кумановската битка

Денеска на Спомен-комплекс Зебрњак се одбележаа 111 години од Кумановската битка која се случи во 1912 година. Делегација од Совет на општината, по тој повод положи цвеќе на споменикот. Настанот е во организација на Влада на Република Србија и Амбасада на Република Србија во РСМ.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст