Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Пригодно одбележан патронен празник на ООУ Христијан Карпош – Куманово

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Ученици и наставници од основното општинско училиште,  кое го носи името на легендарниот партизански командант и народен херој, денеска со пригодна културно – уметничка програма и низа активности, го одбележаа патрониот празник.
Пред бистата на Христијан Тодоровски Карпош, во знак на спомен и почит, делегација од Општина Куманово, предводена од секретарот Александар Гелевски, положи свежо цвеќе.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст