Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Me program rasti u shënua patronati i SHFK “Hristijan Karposh” – Kumanovë

Оваа објава е достапна и на: mkмакедонски

Nxënësit dhe arsimtarët e shkollës fillore komunale, e cila mban emrin e komandantit legjendar partizan dhe heroit kombëtar, sot e kanë festuar festën e patronatit me program të përshtatshëm kulturo-artistik dhe një sërë aktivitetesh.
Para bustit të Hristijan Todorovski Karposh-it, në shenjë kujtimi dhe respekti, delegacioni i Komunës së Kumanovës, i kryesuar nga sekretari Aleksandar Gelevski, vendosi lule të freskëta.

Back to top
Големина на фонт
Боја на контраст