Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Матурски хепенинг 2023

Традиционална забава за матуранти од општинските средни училишта, во организација на Фондацијата за култура и спорт – Куманово, под покровителство на Градоначалникот и Советот на Општина Куманово, се одржа вечерва, во летниот клуб “Гарден” – Куманово.

Градоначалникот на Општината, Максим Димитриевски, на матурантите им упати честитки со желби за успешна иднина, посакувајќи им достоинствено и храбро чекорење низ животната патека и исполнување на нивните соништа.

 

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст