Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Одбележана годишнина од победата над фашизмот

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

На покана на амбасадорот на Руската Федерација, Н.Е. Сергеј Баздникин, делегација од Општина Куманово, составена од секретарот Александар Гелевски и претседателката на Советот на Општината, Ивана Ѓорѓиевска, во знак на почит, денеска положи свежо цвеќе пред спомен обележјето на паднатите борци на Антихитлеровата коалиција, во Скопје.

Пригодниот настан со кој се одбележаа 79 години од победата над фашизмот, беше во организација на Амбасадата на Русија во РС Македонија.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст