Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Filloi viti i ri shkollor

Оваа објава е достапна и на: mkмакедонски

Me rastin e fillimit të vitit të ri shkollor 2020/2021, Kryetari i Komunës së Kumanovës Dimitrievski sot ndoqi një pritje zyrtare të nxënësve të klasave të para në SHFK “Kërste Misirkov” -Kumanovë. Pritja u mbajt në përputhje me masat e planifikuara për parandalimin e epidemisë KOVID. Dimitrievski u uroi të gjithë nxënësve një fillim të mbarë dhe sukses në mësime. Këtë vit shkollor e fillojnë 1143 nxënës të klasave të para dhe 1152 nxënës në vitin e parë të arsimit të mesëm.

Back to top
Големина на фонт
Боја на контраст