Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Kumanova dhe Prilepi së bashku e shënojnë “11 Tetorin”

Оваа објава е достапна и на: mkмакедонски

77 Vjetorin e fillimit të luftës antifashiste, Kumanova dhe Prilepi, për herë të parë në histori, sivjet do ta shënojnë së bashku.
Në mbrëmje në Prilep fillon shënimi i festës tradicionale me sulm të improvizuar të qytetit dhe flakadane, kurse të nesërmen në Kumanovë do të mbahen një sërë manifestimesh kulturore dhe sportive.

Back to top
Големина на фонт
Боја на контраст